• Ślubowanie Pierwszoklasistów
     • Ślubowanie Pierwszoklasistów

     • 14 paźdzeirnika 2020

      Rodzina Jedynki Pelplin oficjalnie powiększona

      We wtorek, 13 października 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Grażyna Kupczyk i Natalii Ciesielskiej.

      Podopieczni uczyli się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz wykazali się znajomością zasad ruchu drogowego. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków brawami.

      Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły p. Lucyna Bielińska w asyście p. Mirosława Chyły Burmistrz Pelplina. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania Nr 1 w Pelplinie.

      Dziękujemy p. Dorocie Sakowskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie za życzenia dla dzieci oraz piękne kwiatki. Choć w czasie uroczystości obowiązywał reżim sanitarny, na sali nie zabrakło Rodziców, którzy towarzyszyli swoim w trakcie tak ważnej uroczystości – dziękujemy. To początek wspaniałej przygody z edukację dla naszych pierwszaków. Życzymy im samych sukcesów.

    • Dzień Otwarty Szkoły
     • Dzień Otwarty Szkoły

     • 28 lutego 2020 r.

      W czwartek 27 lutego nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla zwiedzających. Odwiedzić mogli nas wszyscy, ale szczególnie gorąco zapraszaliśmy przyszłych Pierwszoklasistów i ich Rodziców. W ciągu trzech godzin nasi goście mogli zajrzeć praktycznie wszędzie, zobaczyć jak wyglądają i jak wyposażone są nasze sale lekcyjne oraz zaplecze socjalne. W wielu salach na zwiedzających czekali nauczyciele oraz starsi uczniowie, którzy przygotowali ciekawe pokazy oraz różne formy aktywności. Można było obserwować pokazy chemiczne, samemu przekonać się jak działa magnes, zaprogramować robota, poznać zasady ruchu drogowego w praktyce, zrelaksować się przy muzyce lub uczestniczyć w zmaganiach sportowych. Po wszystkim każdy mógł pokrzepić się smakołykami.

      mamy nadzieję, że nasi Goście spędzili z nami miło czas i zechcę od nowe roku szkolnego stać się częścią naszej społeczności. Do zobaczenia we wrześniu :)

    • 100. rocznica powrotu Pelplina do wolnej Polski
     • 100. rocznica powrotu Pelplina do wolnej Polski

     • 28 stycznia 2020 r.

      11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Nie wszędzie jednak mogły zawisnąć tego dnia biało - czerwone flagi. Jednak wszędzie dzień ten wlał otuchę w serca Polaków, którzy wierzyli, że i o nich Polska się upomni. Choć mieszkańcy Pelplina czekali na ten dzień jeszcze bardzo długo, to i tu 28 stycznia 1920 r. zaświtała WOLNOŚĆ. Tego dnia przybyło do miasta Wojsko Polskie, które oficjalnie przejęło Pelplin we władanie Rzeczypospolitej. Tak historycy w książce „Pelplin” opisują to wydarzenie:

      "W środę 28 stycznia 1920 roku już rano kapela złożona z 12 muzykantów odegrała z wieży katedralnej kilka pieśni narodowych. Ulice przybrano barwami narodowymi, młodzież i stowarzyszenia z chorągwiami ustawiły się od dworca do katedry. Wśród bicia dzwonów około godz. 11 przybył oddział ułanów krechowieckich pod dowództwem rotmistrza Podhorskiego i załoga pociągu pancernego. W południe wmaszerował pod dowództwem pułkownika cały pułk w sile 1200 żołnierzy, przybyły wprost z frontu. Po powitaniu na rynku odbyło się wieczorem nabożeństwo dziękczynne w katedrze". (J. Ciemnołoński, J. ST. Pasierb, Pelplin, s. 40)

      28 stycznia 2020 r. świętowaliśmy 100. rocznicę tego wyjątkowego wydarzenia :)

    • Orszak Trzech Króli
     • Orszak Trzech Króli

     • 6 stycznia 2020

      6 stycznia w całej Polsce odbywają się uroczyste przemarsze Orszaku Trzech Króli. O kilku lat barwny korowód maszeruje też ulicami Pelplina. Od samego początku w uroczystości bierze udział także nasza szkoła. Przemierzamy wraz z królem Kacprem drogę sprzed budynku naszej "Jedynki" na plac przed urzędem Miasta i Gminy Pelplin. Przemarsz jest upamiętnieniem wydarzenia jakim było przebycie drogi Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Baltazara oraz Melchiora do Betlejem, by oddać cześć narodzonemu Jezusowi.

      Po uroczystościach przed urzędem, gdzie spotykają się trzy orszaki Kacpra, Melchiora i Baltazara, wszyscy uczestnicy  udają się na uroczystą mszę świętą sprawowaną przez Biskupa Ryszarda Kasynę.

      ❣️Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz przyjaciołom za włączenie się w uformowanie wspaniałego orszaku ❤️

    • Jesełka 2019
     • Jesełka 2019

     • 20 grudnia 2019

      Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Tegoroczne przedstawienie przygotowali uczniowie klasy Va pod opieką wychowawczyni, pani Anny Sak oraz pani Agaty Glejt. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia oraz wcielonego Boga, który narodził się w stajni. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

      Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Lucyna Bielińska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyła się także pani Ewa Nowogrodzka Wiceburmistrz Pelplina.

    • Urodziny Niepodległej
     • Urodziny Niepodległej

     • 11 listopada 2019

      Pięknym zwyczajem jest uroczyste manifestowanie odzyskania niepodległości naszego kraju.  W rocznicę tego wydarzenia, społeczność Miasta i Gminy Pelplin w hołdzie wszystkim walczącym o niepodległość zorganizowała szereg wydarzeń:

      godz. 9.30 - złożenie wiązanek kwiatów na grobie pierwszego wojewody Pomorskiego Stefana Łaszewskiego

      godz. 10.00 -  Msza św. w intencji Ojczyzny,po której nastapił przemarsz pod pomnik na Placu Wolności. Tam miało miejsce podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej, wystąpienie Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin oraz złożenie wiązanek kwiatów przez delegacje

      godz. 11.30 - Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół gminnych oraz  ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pn. "Kiedy myślę POLSKA"

      Grono pedagogiczne naszej szkoły, na czele z p. dyrekto rLucyną Bielińską, wzięło udział w całym programie obchodów. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego święta jednocześnie dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości za zaproszenie

    • Szkoła do Hymnu
     • Szkoła do Hymnu

     • 8 listopada 2019

      Biało - czerwone święto w Jedynce

      ♥️ Przygotowując się do uroczystego odśpiewania hymnu Polski z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyliśmy we wzruszającej akademii: "Dla Niepodległej"'. Akademię przygotowali uczniowie klas VIIa i Va pod opieką pań Julity Soleckiej i Anny Sak. 🕚 Punktualnie o godz. 11:11, łącząc się z uczniami w ponad 20 tysiącach polskich szkół, odśpiewaliśmy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego"

    • Dzień Nauczyciela
     • Dzień Nauczyciela

     • 11 października 2019

      11 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas IIc, IIIb, IIIc i Va przygotowali Koncert Życzeń dla wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły... „Gorące jak słońce z głębi serca płynące życzenia mamy dziś dla Was.... bez Was nic, z Wami wszystko....”

    • Ślubowanie Pierwszoklasistów
     • Ślubowanie Pierwszoklasistów

     • 11 października 2019

      11 października 2019 roku odbyło się ważne wydarzenie dla społeczności szkolnej: ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta corocznie wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Na uroczystość oprócz rodziców uczniów przybyli: p. Mirosław Chyła Burmistrz Pelplina oraz kierownik referatu ds. społecznych i promocji p.Tomasz Czerwiński. Ceremonię rozpoczęła p. dyrektor Lucyna Bielińska. Po ciepłych słowach skierowanych do uczniów i rodziców z klas pierwszych, swoje występy artystyczne zaprezentowali sami uczniowie. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II.

    • XIX Pielgrzymka Szkół JP2
     • XIX Pielgrzymka Szkół JP2

     • 10 października 2019

      10 października już po raz XIX na Jasnej Górze spotkali się przedstawiciele szkół, którym patronuje św. Jan Paweł II. W tym roku na błoniach pod wałami zebrało się ponad 10 tyś. pielgrzymów z 240 szkół, a na wałach załopotało 200 sztandarów szkolnych. Od lat, systematycznie uczestniczą w tych spotkaniach także przedstawiciele naszej szkoły. W tym roku była to grupa uczniów klasy VIIIb oraz VIa, którzy do Częstochowy pojechali pod opieką p. Alicji Habas, p. Anny Szczygeł oraz ks. Grzegorza Miotka. Dla młodzieży była to nie tylko okazja do spotkania z rówieśnikami z różnych zakątków Polski, ale także do poznania wielkiego historycznego dziedzictwa, z którym na Jasnej Górze zetknąć się można na każdym kroku.

    • Jarmark Cysterski 2019
     • Jarmark Cysterski 2019

     • Jarmark Cysterski 2019 r. To juz kolejny rok, w ktòrym wolontariusze z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie serwują pyszne ciasta, grochòwkę, chleb ze smalcem oraz watę cukrową. Dziękuje gronu pedagogicznemu, uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom za nieodzowną pomoc w organizacji i udział w wydarzeniu tak ważnym dla Pelplina.

      Lucyna Bielińska dyrektor ZKiW nr 1 w Pelplinie

    • Trzecioklasiści w Piasecznie
     • Trzecioklasiści w Piasecznie

     • Swoje przygotowania do przyjęcia I Komunii św. uczniowie klas III tradycyjnie rozpoczęli już we wrześniu. Pierwszym, uroczystym wydarzeniem na tej drodze jest pielgrzymka do Piaseckiego Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności. Dzieci pielgrzymowały do Piaseczna razem ze swoimi paniami Wychowawczyniami i panem Katechetą na zaproszenie księdza Proboszcza. tam uczestniczyły we mszy św., a potemt.... w zabawach integracyjnych. Na zakończenie odwiedziły miejsce objawień oraz napiły się wody z cudownego źródełka. Ponieważ pogoda dopisała, ten dzień był wyjątkowo udany :)

    • Witaj Szkoło!
     • Witaj Szkoło!

     • 2 września 2019

      W poniedziałek 2 września o godz. 9:00 w naszej szkole zadzwonił pierwszy dzwonek. Rozpoczelismy rok szkolny 2019/2020 uroczystym spotkaniem całej społeczności szkoły. W sposób szczególny powitalismy uczniów klas pierwszych oraz nowych pracowników szkoły, dla których jest to pierwszy rok szkolny w Jedynce.

      W czasie uroczystości dokonała się również swoista zmiana warty. Pożegnaliśmy panią Wicedyrektor Elżbietę Rozkwitalską, która odeszła na emeryturę i powitaliśmy na stanowisku Wicedyrektora pana Jarosława Rynasa.

      Wszyskim życzymy w nowym roku szkolnym samych sukcesów, a wszystkim, którzy tęsknią za wakacjami przypominamy, że następne już za 297 dni :D

    • Wiwat wakacje!
     • Wiwat wakacje!

     • 19 czerwca 2019
      W tym roku wakacje nadeszły nieco wcześniej niż się spodziewaliśmy :)Jak zawsze, był to czas podsumowania i nagrodzenia wysiłków wszystkich uczniów. Absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum oraz pierwszego rocznika ósmoklasistów uroczyście pożegnali szkołę nieco wcześniej, a uczniowie klas I-VII szkoły podstawowej w środę 19 czerwca zakończyli uroczyście rok szkolny 2018/2019. Na wspólnej uroczystości pani dyrektor Lucyna Bielińska wręczyła świadectwa i nagrody uczniom, którzy zakończyli rok z wyróżnieniem. Nie zabrakło też nagród za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i społeczne. Ostatnim akcentem był występy artystyczne. Najpierw utalentowana wokalistka z klasy Vb - Julia Kalkowska zaśpiewała dla nas solo oraz w duecie z panią Agatą Hoduń. Na koniec dziewczęta z zespołu cheerleaderek zaprezentowały układ taneczny.Życzymy wszystkim słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu

    • Zakończenie gimnazjum - podziękowania
     • Zakończenie gimnazjum - podziękowania

     • 17 czerwca 2019
      Każde pożegnanie to wzruszający czas podsumowań i podziękowań. W swoim ostatnim szkolnym występie Absolwenci podsumowali dziewięć lat nauki w szkole i w symboliczny sposób podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom. Chwile pełne autentycznych wzruszeń na długo pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli.

  • Kontakty

   • Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie
   • sekretariat@zkiw1pelplin.pl
   • sekretariat@zkiw1pelplin.pl
   • 58 536 17 68
   • ul. Sambora 5a 83-130 Pelplin
 • Galeria zdjęć

   brak danych