• Zdrowo na wiosnę

• Koniec tygodnia w naszej szkole upłynął pod hasłem "Zdrowy styl życia". Samorząd Uczniowski przygotował smaczne i zdrowe przekąski. Można też było sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówki o tematyce prozdrowotnej. Dziękuję wszystkim za duże zaangażowanie.

• Teatr Gargulec w przedszkolu

• 24 kwietnia 2018 roku Przedszkole "Jedyneczka" odwiedził Teatr Gargulec. Wystawił spektakl pt.: "Zaczarowany Koszyk". W wesołą podróż zabrała nas babcia Danusia z krasnoludkiem, którzy gościli u siebie kotka Mruczka, pieska Azorka oraz małą myszkę. Ich psikusy rozbawiały całą publiczność. Zarówno dzieci jak i wychowawcy grup przeżyli wspaniałą i niezapomnianą przygodę.

• Uroczyste otwarcie zmodernizowanej hali sportowej

• Nadszedł wreszcie długo wyczekiwany dzień uroczystego otwarcia odnowionej hali sportowej. W słoneczny środowy  poranek 18 kwietnia przybyła tu cała społeczność naszej Jedynki, zaproszeni goście ,a wśród nich oczywiście ci, którzy pomogli nam w realizacji marzenia o pięknej odnowionej hali sportowej. Mieliśmy zaszczyt gościć  Jego Ekscelencję Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasynę, który poświęcił salę, Pana Jarosława Stawiarskiego - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pana Kazimierza Smolińskiego - Posła na Sejm RP, Księdza Infułata Tadeusza Brzezińskiego, Pana Zbigniewa Zgodę - Wicestarostę Powiatu Tczewskiego Pana Tomasza Czerwińskiego - Kierownika Referatu Społecznego i Promocji, Panią Mirosławę Sielską - Inspektora ds. Inwestycji, Pana Krzysztofa Adamczyka - Kierownika Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej, specjalistów branży budowlanej, elektrycznej, sanitarnej, którzy tworzyli ten obiekt. Wszystkich przywitał gospodarz uroczystości  Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Pan Patryk Demski oraz nasza Pani Dyrektor Lucyna Bielińska. Podczas wystąpień wyrażano radość z osiągnięcia tak pięknego celu, składano podziękowania wszystkim, którzy się do tego przyczynili i wyrażano nadzieję, że dzięki nowoczesnej, pięknej hali młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje sportowe talenty, realizować pasje, że wszyscy będziemy mogli przeżywać tu wiele wspaniałych emocji i cieszyć się z sukcesów naszych młodych sportowców.   Uroczystość uświetniły występem nasze jedynkowe „Modraki”. Ogromny aplauz wzbudziły pokazy sportowców, którzy zaprezentowali swoje umiejętności we fragmentach treningów. Wystąpili koszykarze KS Deka Jedynka Pelplin, najmłodsi piłkarze Klubu „Wierzyca” Pelplin i Akademii Piłkarskiej „Rąbała” Jedynka Pelplin. Zachwycili też niezwykłą sprawnością i umiejętnościami  członkowie Klubu Sportowego „Bloczek Team”, prowadzonego przez absolwenta Jedynki, znanego zapaśnika, Adama Bloka.  Podziw wzbudził występ nowo powstałego zespołu cheerleaderek, który tworzą nasze uczennice. Podczas prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Panią Annę Szczygeł przypomnieliśmy sobie historię naszej sali gimnastycznej, jej otwarcie, lata zwykłych sportowych zajęć, niezwykłe pełne emocji wydarzenia, jakie miały tu miejsce aż do momentu pożaru, który wybuchł podczas remontu... Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Dziś, dzięki wielkiemu zaangażowaniu wspaniałych ludzi, z Panem Burmistrzem i naszą Panią Dyrektor na czele, możemy na nowo cieszyć się tym miejscem.

• Niwzwykła lekcja historii

• 13 kwietnia uczniowie klas VII sp oraz IIb gimnazjum uczestniczyli na zaproszenie pani poseł Anny Fotygi w uroczystej gali rozdania nagród przyznanych w konkursie plastycznym „150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego”. Gala odbyła się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Ważnym momentem gali był porywający wykład Dyrektora Gdańskiego oddziału IPN prof. dr hab. Mirosława Golona poświęcony roli jaką Józef Piłsudski odegrał w procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości.
            Korzystając z pobytu w tak ważnym historycznie miejscu uczniowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć kawałek najnowszej historii Polski. Mogli przeczytać 21 postulatów strajkowych, przejść przez historyczną Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej oraz zatrzymać się na chwilę zadumy pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970.