• Msza na zakończenie gimnazjum

• Absolwenci pelplińskich gimnazjów uroczyste pożegnanie ze swoimi szkołami rozpoczęli od wspólnej Eucharystii, którą w ich intencji sprawował ks. Proboszcz Tadeusz Brzeziński. Tradycyjnie Uczniom towarzyszyli Dyrektorzy Szkół, ich Wychowawcy, Katecheci, Nauczyciele i Rodzice.

• Wycieczka do Rulewa

• Kończy się rok szkolny, oceny wystawione więc czas na szkolne wycieczki :) Gimnazjaliści z klas IIa i IIIa wybrali aktywny wypoczynek w malowniczo usytuowanym parku linowy Hanza Pałac w Rulewie. Znalazły się tam wyzwania zarówno dla wymagających i żądnych wrażeń, jak i dla tych, którzy pojechali tam zmierzyć się ze swoimi lękami. Wielki park, pełen pięknych, starych drzew, cisza spokój, sprzyjająca pogoda i mile towarzystwo... Dzień pełen niezapomnianych wrażeń! Niektórzy już planują powtórkę w przyszłym roku :)

• Żegnamy Przedszkole

• Sześciolatki pięknym przedstawieniem pożegnały się z Przedszkolem... Po wakacjach przekroczą już szkolne progi. Powodzenia!

• XI Parafialny Konkurs Biblijny

• XI Parafialny Konkurs Biblijny za nami.

Już po raz jedenasty miłośnicy Biblii stanęli w turniejowe szranki. Tak jak w ubiegłych latach uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Tegoroczna edycja skupiła uwagę uczestników na przypowieściach z Ewangelii wg św. Łukasza.

Szczególną atrakcją tego konkursu są... desery lodowe fundowane przez księdza Proboszcza, które umilają uczestnikom oczekiwanie na rozstrzygniecie i ogłoszenie wyników. Wspólna wyprawa na lody jest też doskonałą okazją do integracji uczestników 🙂

Wyniki konkursu w kategorii klasy IV-VI szkoły podstawowej

I miejsce – Weronika Huebner SP nr 2

II miejsce – Wiktoria Laszczyk SP nr 1

III miejsce – Celina Leszczyńska SP nr 1 oraz Faustyna Klin SP nr 2

Wyniki w kategorii klasy VII szkoły Podstawowej oraz klasy gimnazjalne

I miejsce – Daria Gajos Gim nr 1

II miejsce – Julia Kuczkowska GIm nr 2

III miejsce – Agnieszka Habas Gim nr 1 oraz Agata Toporowska Gim nr 2

• Mali olimpijczycy

• Przedszkolaki z Miasta i Gminy Pelplin, po raz kolejny miały okazję przeżyć swoje wielkie sportowe święto. Gminny Turniej Rekreacyjno - Sportowy już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły, a wtym roku odbył się po raz pierwszy na odnowionej sali gimnastycznej. Po raz pierwszy rywalizacji młodych sportowców mogło przygladac się aż tak wielu kibiców. Doping, jaki słychać było na sali w niczym nie ustępował rozgrywkom poważnej, dorosłej ligi :D
            Wkrótce nieco więcej szczegółów.

• XXII Turniej Matematyczny Pelplin - Gniew

• W srodę 6 czerwca nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w wielkim matematycznym święcie. Tegoroczna edycja turnieju odbyła się w Gniewie, a pelplińską drużynę, oprócz naszych gimnazjalistów, reprezentowali uczniowie ze szkoły nr 2 w Pelplinie oraz szkoły w Rajkowach. W tym roku puchar znów trafił do Pelplina i to przy dużym udziale naszych uczniów :)

Najlepiszy wynik uzyskała Paula Kocur z klasy IIb. Na drugim miejscu znalazły się Klaudia Jaworska z klasy IIa oraz Oliwia Grudnowska z klasy IIb. Łukasz Ciesielski z klasy IIa stanał na trzecim stopniu podium. Gratulujemy zwycieżczyniom, całej naszej drużynie oraz pani Alicji Habas :)