• Bezpieczeństwo to rozwaga

• Bezpieczeństwo to rozwaga – spotkanie uczniów klasy II a z funkcjonariuszem policji

W ramach cyklu zajęć poświęconych bezpieczeństwu, we wtorek 11 września 2018 r. uczniowie klasy II a udali się na posterunek policji w Pelplinie. Spotkanie dzieci z dzielnicowym asp. Arkadiuszem Grenc zostało poświęcone przypomnieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto uczniowie mieli możliwość poznać miejsce pracy oraz obowiązki policjanta. Podczas spotkania z funkcjonariuszem pelplińskiej policji dzieci mogły utrwalić dotychczasową wiedzę na temat zasad poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię, kierowania się sygnalizacją świetlną, rodzajów znaków drogowych czy obowiązku używania elementów odblaskowych.

Serdecznie dziękujemy za gościnne przyjęcie w pelplińskim komisariacie policji. To niezwykle cenne i przydatne doświadczenie dla naszych podopiecznych.

A. B.-W.