• Niezwykły pontyfikat

• "NIezwykły pontyfikat" - pod takim hasłem przebiegał XII Międzyszkolny Konkurs Papieski. W finale konkursu, który odbył się 19 października w pelplińskiej Jedynce, zmierzyło się czterdzieści troje uczniów pelplińskich szkół. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych prezentując bardzo wyrównany i bardzo wysoki poziom wiedzy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 22 października, w czasie obchodów Dnia Patrona Szkoły nr 1. Konkurs objęli swoim patronatem pani dyrektor Lucyna Bielińska oraz ksiądz infułat Tadeusz Brzeziński. Ksiądz Proboszcz jest też fundatorem konkursowych nagród za co bardzo dziękujemy!

Wyniki konkursu w kategorii klasy IV - VI sp
             I miejsce - Marianna Pauch SP nr 2
            II miejsce - Faustyna Klin, Kinga Bauer, Julia Puchowska SP nr 2 oraz Lena Pestka SP nr 1
            III miejsce - Wiktoria Patej SP nr 1 oraz Amelia Jóźwiak SP nr 2

Wyniki konkursu w kategorii kl. VII - VIII sp i gimnazjum
            I miejsce - Daria Kotowska Gim nr 1 oraz Zofia Żebrowska SP nr 2
            II miejsce - Agata Toporowska Gim nr 2
            III miejsce - Weronika Huebner SP nr 2 oraz Paula Kocur Gim nr 1

• Obchody Dni Patrona Szkoły

• Przez tydzień uczniowie Jedynki skupiali swoją uwagę na osobie świętego Patrona. Od 16 października w czasie różnych lekcji oraz poza nimi staraliśmy się poznać życie i nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II. Podsumowaniem naszych działań były uroczystości przypadające na dzień, który 40 lat temu był początkiem pontyfikatu papieża, a od czasu jego beatyfikacji jest liturgicznym wspomnieniem świętego Jana Pawła II. W czasie tego tygodnia uczniowie przygotowali gazetki o patronie, brali udział w konkursach oraz wkopali kapsułę czasu, w której umieścili swoje przemyślenia, podziękowania i prośby. Później miał miejsce uroczysty koncert na cześć Jana Pawła II. Koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły przygotowały panie Agata Hoduń, Aleksandra Szynalewska oraz Alicja Watkowska.  Na zakończenie obchodów cała społeczność szkoły uczestniczyła we  mszy św. jaką w naszej intencji odprawił ksiądz proboszcz Tedeusz Brzeiński. Ostatnim akcentem tego dnia było rozstrzygnięcie XII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy oświętym Janie Pawle II

• Obchody Dnia Edukacji Narodowej

• 12 października uczniowie klas 4 a oraz 5 a wraz z wychowawczyniami: p. Anią Sak i p. Bożeną Babicz uczcili tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej, dzień szczególny- święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. Uroczysta akademia była formą lirycznego, a czasem żartobliwego podziękowania nauczycielom za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc i umysłów, bo jak pięknie napisał C. K. Norwid ,,Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce".
            Życzymy całej szkolnej społeczności wytrwałości w dążeniu do wiedzy, takiej radości, przy której smutek zamiera, pragnień tak czystych, od których niebo błękitnieje, a nade wszystko prostej ścieżki w gąszczu codzienności.
            WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

• Pasowanie na Ucznia

• 12 października najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Pelplinie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

• Śladami świętego Patrona

• 11 października młodzież pelplińskiej „Jedynki” uczestniczyła w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Od lat w spotkaniach tych  uczestniczą uczniowie najstarszych. Uczniowie ci mają okazję poznać bliżej nauczanie swojego świętego Patrona, ale także w sposób szczególny powierzyć Matce Bożej swoje przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym roku pojechało aż 42 osoby. Byli to uczniowie klas III Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II oraz uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II. Dla niektórych była to pierwsza okazja, żeby modlić się na Jasnej Górze. Nasza droga do Częstochowy wiodła przez Wadowice, Kraków i Tarnowskie Góry, więc mieliśmy okazję pokonać szlak wiodący śladami życia naszego Patrona. Każde z tych miejsc zrobiło na nas wielkie wrażenie. Od domu rodzinnego Karola Wojtyły, który mieści się w cieniu kościoła z widokiem na słynny zegar słoneczny przypominający, że czas mija bezpowrotnie i nie wolno go marnować, po sanktuarium Jana Pawła II na Łagiewnikach, gdzie mogliśmy na własne oczy zobaczyć szczególną relikwię – sutannę jaką Ojciec Święty miał na sobie w dniu zamachu na jego życie i nasączoną jego krwią. Grupą opiekowali się wychowawcy klas: p. Izabela Janeczek, p. Brygida Rojek i p. Anna Szczygeł oraz katecheta ks. Grzegorz Miotk.