• Jarmark Cysterski 2019

• Jarmark Cysterski 2019 r. To juz kolejny rok, w ktòrym wolontariusze z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie serwują pyszne ciasta, grochòwkę, chleb ze smalcem oraz watę cukrową. Dziękuje gronu pedagogicznemu, uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom za nieodzowną pomoc w organizacji i udział w wydarzeniu tak ważnym dla Pelplina.

Lucyna Bielińska dyrektor ZKiW nr 1 w Pelplinie

• Trzecioklasiści w Piasecznie

• Swoje przygotowania do przyjęcia I Komunii św. uczniowie klas III tradycyjnie rozpoczęli już we wrześniu. Pierwszym, uroczystym wydarzeniem na tej drodze jest pielgrzymka do Piaseckiego Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności. Dzieci pielgrzymowały do Piaseczna razem ze swoimi paniami Wychowawczyniami i panem Katechetą na zaproszenie księdza Proboszcza. tam uczestniczyły we mszy św., a potemt.... w zabawach integracyjnych. Na zakończenie odwiedziły miejsce objawień oraz napiły się wody z cudownego źródełka. Ponieważ pogoda dopisała, ten dzień był wyjątkowo udany :)

• Witaj Szkoło!

• 2 września 2019

W poniedziałek 2 września o godz. 9:00 w naszej szkole zadzwonił pierwszy dzwonek. Rozpoczelismy rok szkolny 2019/2020 uroczystym spotkaniem całej społeczności szkoły. W sposób szczególny powitalismy uczniów klas pierwszych oraz nowych pracowników szkoły, dla których jest to pierwszy rok szkolny w Jedynce.

W czasie uroczystości dokonała się również swoista zmiana warty. Pożegnaliśmy panią Wicedyrektor Elżbietę Rozkwitalską, która odeszła na emeryturę i powitaliśmy na stanowisku Wicedyrektora pana Jarosława Rynasa.

Wszyskim życzymy w nowym roku szkolnym samych sukcesów, a wszystkim, którzy tęsknią za wakacjami przypominamy, że następne już za 297 dni :D