• Urodziny Niepodległej

• 11 listopada 2019

Pięknym zwyczajem jest uroczyste manifestowanie odzyskania niepodległości naszego kraju.  W rocznicę tego wydarzenia, społeczność Miasta i Gminy Pelplin w hołdzie wszystkim walczącym o niepodległość zorganizowała szereg wydarzeń:

godz. 9.30 - złożenie wiązanek kwiatów na grobie pierwszego wojewody Pomorskiego Stefana Łaszewskiego

godz. 10.00 -  Msza św. w intencji Ojczyzny,po której nastapił przemarsz pod pomnik na Placu Wolności. Tam miało miejsce podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej, wystąpienie Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin oraz złożenie wiązanek kwiatów przez delegacje

godz. 11.30 - Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół gminnych oraz  ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pn. "Kiedy myślę POLSKA"

Grono pedagogiczne naszej szkoły, na czele z p. dyrekto rLucyną Bielińską, wzięło udział w całym programie obchodów. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego święta jednocześnie dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości za zaproszenie

• Szkoła do Hymnu

• 8 listopada 2019

Biało - czerwone święto w Jedynce

♥️ Przygotowując się do uroczystego odśpiewania hymnu Polski z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyliśmy we wzruszającej akademii: "Dla Niepodległej"'. Akademię przygotowali uczniowie klas VIIa i Va pod opieką pań Julity Soleckiej i Anny Sak. 🕚 Punktualnie o godz. 11:11, łącząc się z uczniami w ponad 20 tysiącach polskich szkół, odśpiewaliśmy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego"

• Dzień Nauczyciela

• 11 października 2019

11 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas IIc, IIIb, IIIc i Va przygotowali Koncert Życzeń dla wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły... „Gorące jak słońce z głębi serca płynące życzenia mamy dziś dla Was.... bez Was nic, z Wami wszystko....”

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

• 11 października 2019

11 października 2019 roku odbyło się ważne wydarzenie dla społeczności szkolnej: ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta corocznie wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Na uroczystość oprócz rodziców uczniów przybyli: p. Mirosław Chyła Burmistrz Pelplina oraz kierownik referatu ds. społecznych i promocji p.Tomasz Czerwiński. Ceremonię rozpoczęła p. dyrektor Lucyna Bielińska. Po ciepłych słowach skierowanych do uczniów i rodziców z klas pierwszych, swoje występy artystyczne zaprezentowali sami uczniowie. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II.