• Ślubowanie Pierwszoklasistów

• 14 paźdzeirnika 2020

Rodzina Jedynki Pelplin oficjalnie powiększona

We wtorek, 13 października 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Grażyna Kupczyk i Natalii Ciesielskiej.

Podopieczni uczyli się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz wykazali się znajomością zasad ruchu drogowego. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły p. Lucyna Bielińska w asyście p. Mirosława Chyły Burmistrz Pelplina. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania Nr 1 w Pelplinie.

Dziękujemy p. Dorocie Sakowskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie za życzenia dla dzieci oraz piękne kwiatki. Choć w czasie uroczystości obowiązywał reżim sanitarny, na sali nie zabrakło Rodziców, którzy towarzyszyli swoim w trakcie tak ważnej uroczystości – dziękujemy. To początek wspaniałej przygody z edukację dla naszych pierwszaków. Życzymy im samych sukcesów.