• Witaj Szkoło!
     • Witaj Szkoło!

     • 2 września 2019

      W poniedziałek 2 września o godz. 9:00 w naszej szkole zadzwonił pierwszy dzwonek. Rozpoczelismy rok szkolny 2019/2020 uroczystym spotkaniem całej społeczności szkoły. W sposób szczególny powitalismy uczniów klas pierwszych oraz nowych pracowników szkoły, dla których jest to pierwszy rok szkolny w Jedynce.

      W czasie uroczystości dokonała się również swoista zmiana warty. Pożegnaliśmy panią Wicedyrektor Elżbietę Rozkwitalską, która odeszła na emeryturę i powitaliśmy na stanowisku Wicedyrektora pana Jarosława Rynasa.

      Wszyskim życzymy w nowym roku szkolnym samych sukcesów, a wszystkim, którzy tęsknią za wakacjami przypominamy, że następne już za 297 dni :D

    • Wiwat wakacje!
     • Wiwat wakacje!

     • 19 czerwca 2019
      W tym roku wakacje nadeszły nieco wcześniej niż się spodziewaliśmy :)Jak zawsze, był to czas podsumowania i nagrodzenia wysiłków wszystkich uczniów. Absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum oraz pierwszego rocznika ósmoklasistów uroczyście pożegnali szkołę nieco wcześniej, a uczniowie klas I-VII szkoły podstawowej w środę 19 czerwca zakończyli uroczyście rok szkolny 2018/2019. Na wspólnej uroczystości pani dyrektor Lucyna Bielińska wręczyła świadectwa i nagrody uczniom, którzy zakończyli rok z wyróżnieniem. Nie zabrakło też nagród za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i społeczne. Ostatnim akcentem był występy artystyczne. Najpierw utalentowana wokalistka z klasy Vb - Julia Kalkowska zaśpiewała dla nas solo oraz w duecie z panią Agatą Hoduń. Na koniec dziewczęta z zespołu cheerleaderek zaprezentowały układ taneczny.Życzymy wszystkim słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu

    • Zakończenie gimnazjum - podziękowania
     • Zakończenie gimnazjum - podziękowania

     • 17 czerwca 2019
      Każde pożegnanie to wzruszający czas podsumowań i podziękowań. W swoim ostatnim szkolnym występie Absolwenci podsumowali dziewięć lat nauki w szkole i w symboliczny sposób podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom. Chwile pełne autentycznych wzruszeń na długo pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli.

    • Zakończenie gimnazjum
     • Zakończenie gimnazjum

     • 17 czerwca 2019
      Kończący się właśnie rok szkolny był dość nietypowy i szczególny. W tym roku aż dwa roczniki młodych ludzi opuściły mury szkoły. Pożegnaliśmy ostatni rocznik gimnazjum oraz pierwszy rocznik ósmoklasistów. Absolwenci spędzili w jej murach wiele lat przechodząc kolejne etapy edukacji. Świętowaliśmy razem ich sukcesy, pomagaliśmy uporać się z porażkami... Oprócz wiedzy i umiejętności wyniosą ze szkoły wiele pięknych wspomnień oraz bezcennych doświadczeń. Pamięć o chwilach pięknych i trudnych będzie towarzyszyć im jeszcze przez długie lata.

      Piętnastu tegorocznych absolwentów gimnazjum ukończyło szkołę z wyróżnieniem. W klasie IIIa takie świadectwa otrzymali: Klaudia Jaworska, Łukasz Ciesielski, Daria Kotowska, Nikola Werenczak, Kacper Szatkowski, Nikola Kłodda, Sandra Wojciechowska. W klasie IIIb otrzymali je: Paula Kocur, Weronika Patej, Oliwia Grudnowska, Anna Zentkowska, Karina Kosmala, Marta Habas, Nikodem Małachowski i Wiktoria Openkowska.

      Paula Kocur, Klaudia Jaworska i Weronika Patej otrzymały nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin za najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Gratulacje należały się również uczniom, którzy poradzili sobie najlepiej z egzaminem gimnazjalnym. Wśród nich wyróżnił się Łukasz Ciesielski, który najlepiej ze wszystkich napisał ten egzamin uzyskując ze wszystkich notę ponad 90%, natomiast z języka angielskiego 98 i 95%. Notę 98% na egzaminie z języka angielskiego uzyskali także Szymon Dyk oraz Jakub Leszczyński.

      Szczególne podziękowania odebrali uczniowie wyróżniający się w sporcie. Przez lata dostarczali nam wiele pozytywnych emocji. Wzruszające chwile towarzyszyły żegnającej się ze szkołą i swoim trenerem drużynie koszykarzy oraz lekkoatletek. Nie zabrakło też słów uznania dla wolontariuszy, którzy przez wiele lat otwierali swoje serca na potrzeby drugiego człowieka wpierając społeczność szkolną oraz lokalną. Tym ostatnim podziękowania składała w imieniu Fundacji „Jedynka Dzieciom” prezes fundacji.

    • Przedszkolaki na balu karnawałowym
     • Przedszkolaki na balu karnawałowym

     • 8 lutego. w naszym Przedszkolu odbył się długo oczekiwany Bal Karnawałowy. Udział wzięli księżniczki, syrenki, komandosi, policjanci, strażacy a nawet lekarze. Nie sposób zliczyć tych wszystkich postaci. Tańce, hulańce, wesołe zabawy oraz konkursy trwały do godzin przedpołudniowych. Po wspólnej zabawie wszyscy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek i ciepły obiadek. Wielkie podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów na ten wyjątkowy bal.

    • Zabawa Karnawałowa 2019
     • Zabawa Karnawałowa 2019

     • Karnawał to miła, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 8 lutego w naszej szkole pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

       
       
    • Do Betlejem nie jest tak daleko...
     • Do Betlejem nie jest tak daleko...

     • A do Betlejem nie jest tak daleko... 
      Ono jest na odległość ludzkiego serca,
      na odległość otwartych szeroko ramion,
      na odległość dłoni otwartej.
      Betlejem jest blisko. Każdego dnia możesz tu dojść.
      Jasełka w wykonaniu uczniów klasy IIIa gimnazjum

    • Urodziny Niepodległej
     • Urodziny Niepodległej

     • Piątek 9 llstopada, dzień pełen radosnego świętowania 💯 rocznicy powrotu naszej Ojczyzny na mapy świata :). Najpierw uroczyste odśpiewanie 4 zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób duchowo łączyliśmy się z uczniami wszystkich polskich szkół w kraju i wielu za granicą. Później piękne popisy uczniów klas IV i V, których wspierali gimnazjaliści. A wszystko pod czujnym okiem pań Bożeny Babicz, Ewy Wohlert i Izabeli Janeczek. 

      #RekordDlaNiepodległej#KiedyMyŻyjemy#PL100

    • Niezwykły pontyfikat
     • Niezwykły pontyfikat

     • "NIezwykły pontyfikat" - pod takim hasłem przebiegał XII Międzyszkolny Konkurs Papieski. W finale konkursu, który odbył się 19 października w pelplińskiej Jedynce, zmierzyło się czterdzieści troje uczniów pelplińskich szkół. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych prezentując bardzo wyrównany i bardzo wysoki poziom wiedzy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 22 października, w czasie obchodów Dnia Patrona Szkoły nr 1. Konkurs objęli swoim patronatem pani dyrektor Lucyna Bielińska oraz ksiądz infułat Tadeusz Brzeziński. Ksiądz Proboszcz jest też fundatorem konkursowych nagród za co bardzo dziękujemy!

      Wyniki konkursu w kategorii klasy IV - VI sp
       I miejsce - Marianna Pauch SP nr 2
      II miejsce - Faustyna Klin, Kinga Bauer, Julia Puchowska SP nr 2 oraz Lena Pestka SP nr 1
      III miejsce - Wiktoria Patej SP nr 1 oraz Amelia Jóźwiak SP nr 2

      Wyniki konkursu w kategorii kl. VII - VIII sp i gimnazjum
      I miejsce - Daria Kotowska Gim nr 1 oraz Zofia Żebrowska SP nr 2
      II miejsce - Agata Toporowska Gim nr 2
      III miejsce - Weronika Huebner SP nr 2 oraz Paula Kocur Gim nr 1

    • Obchody Dni Patrona Szkoły
     • Obchody Dni Patrona Szkoły

     • Przez tydzień uczniowie Jedynki skupiali swoją uwagę na osobie świętego Patrona. Od 16 października w czasie różnych lekcji oraz poza nimi staraliśmy się poznać życie i nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II. Podsumowaniem naszych działań były uroczystości przypadające na dzień, który 40 lat temu był początkiem pontyfikatu papieża, a od czasu jego beatyfikacji jest liturgicznym wspomnieniem świętego Jana Pawła II. W czasie tego tygodnia uczniowie przygotowali gazetki o patronie, brali udział w konkursach oraz wkopali kapsułę czasu, w której umieścili swoje przemyślenia, podziękowania i prośby. Później miał miejsce uroczysty koncert na cześć Jana Pawła II. Koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły przygotowały panie Agata Hoduń, Aleksandra Szynalewska oraz Alicja Watkowska.  Na zakończenie obchodów cała społeczność szkoły uczestniczyła we  mszy św. jaką w naszej intencji odprawił ksiądz proboszcz Tedeusz Brzeiński. Ostatnim akcentem tego dnia było rozstrzygnięcie XII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy oświętym Janie Pawle II

    • Obchody Dnia Edukacji Narodowej
     • Obchody Dnia Edukacji Narodowej

     • 12 października uczniowie klas 4 a oraz 5 a wraz z wychowawczyniami: p. Anią Sak i p. Bożeną Babicz uczcili tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej, dzień szczególny- święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. Uroczysta akademia była formą lirycznego, a czasem żartobliwego podziękowania nauczycielom za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc i umysłów, bo jak pięknie napisał C. K. Norwid ,,Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce".
      Życzymy całej szkolnej społeczności wytrwałości w dążeniu do wiedzy, takiej radości, przy której smutek zamiera, pragnień tak czystych, od których niebo błękitnieje, a nade wszystko prostej ścieżki w gąszczu codzienności. 
      WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

    • Pasowanie na Ucznia
     • Pasowanie na Ucznia

     • 12 października najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Pelplinie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

    • Śladami świętego Patrona
     • Śladami świętego Patrona

     • 11 października młodzież pelplińskiej „Jedynki” uczestniczyła w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Od lat w spotkaniach tych  uczestniczą uczniowie najstarszych. Uczniowie ci mają okazję poznać bliżej nauczanie swojego świętego Patrona, ale także w sposób szczególny powierzyć Matce Bożej swoje przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym roku pojechało aż 42 osoby. Byli to uczniowie klas III Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II oraz uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II. Dla niektórych była to pierwsza okazja, żeby modlić się na Jasnej Górze. Nasza droga do Częstochowy wiodła przez Wadowice, Kraków i Tarnowskie Góry, więc mieliśmy okazję pokonać szlak wiodący śladami życia naszego Patrona. Każde z tych miejsc zrobiło na nas wielkie wrażenie. Od domu rodzinnego Karola Wojtyły, który mieści się w cieniu kościoła z widokiem na słynny zegar słoneczny przypominający, że czas mija bezpowrotnie i nie wolno go marnować, po sanktuarium Jana Pawła II na Łagiewnikach, gdzie mogliśmy na własne oczy zobaczyć szczególną relikwię – sutannę jaką Ojciec Święty miał na sobie w dniu zamachu na jego życie i nasączoną jego krwią. Grupą opiekowali się wychowawcy klas: p. Izabela Janeczek, p. Brygida Rojek i p. Anna Szczygeł oraz katecheta ks. Grzegorz Miotk.

    • Bezpieczeństwo to rozwaga
     • Bezpieczeństwo to rozwaga

     • Bezpieczeństwo to rozwaga – spotkanie uczniów klasy II a z funkcjonariuszem policji

      W ramach cyklu zajęć poświęconych bezpieczeństwu, we wtorek 11 września 2018 r. uczniowie klasy II a udali się na posterunek policji w Pelplinie. Spotkanie dzieci z dzielnicowym asp. Arkadiuszem Grenc zostało poświęcone przypomnieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto uczniowie mieli możliwość poznać miejsce pracy oraz obowiązki policjanta. Podczas spotkania z funkcjonariuszem pelplińskiej policji dzieci mogły utrwalić dotychczasową wiedzę na temat zasad poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię, kierowania się sygnalizacją świetlną, rodzajów znaków drogowych czy obowiązku używania elementów odblaskowych.

      Serdecznie dziękujemy za gościnne przyjęcie w pelplińskim komisariacie policji. To niezwykle cenne i przydatne doświadczenie dla naszych podopiecznych.

      A. B.-W.

       

    • Msza na zakończenie gimnazjum
     • Msza na zakończenie gimnazjum

     • Absolwenci pelplińskich gimnazjów uroczyste pożegnanie ze swoimi szkołami rozpoczęli od wspólnej Eucharystii, którą w ich intencji sprawował ks. Proboszcz Tadeusz Brzeziński. Tradycyjnie Uczniom towarzyszyli Dyrektorzy Szkół, ich Wychowawcy, Katecheci, Nauczyciele i Rodzice.

    • Wycieczka do Rulewa
     • Wycieczka do Rulewa

     • Kończy się rok szkolny, oceny wystawione więc czas na szkolne wycieczki :) Gimnazjaliści z klas IIa i IIIa wybrali aktywny wypoczynek w malowniczo usytuowanym parku linowy Hanza Pałac w Rulewie. Znalazły się tam wyzwania zarówno dla wymagających i żądnych wrażeń, jak i dla tych, którzy pojechali tam zmierzyć się ze swoimi lękami. Wielki park, pełen pięknych, starych drzew, cisza spokój, sprzyjająca pogoda i mile towarzystwo... Dzień pełen niezapomnianych wrażeń! Niektórzy już planują powtórkę w przyszłym roku :)

    • Żegnamy Przedszkole
     • Żegnamy Przedszkole

     • Sześciolatki pięknym przedstawieniem pożegnały się z Przedszkolem... Po wakacjach przekroczą już szkolne progi. Powodzenia!

   • Kontakty

    • Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie
    • sekretariat@zkiw1pelplin.pl
    • sekretariat@zkiw1pelplin.pl
    • 58 536 17 68
    • ul. Sambora 5a 83-130 Pelplin 83-130 Pelplin Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych