Nawigacja

 • Dla Was śpiewamy i tańczymy
  28.02.2019

  Wieliki koncert w wykonaniu Przedszkolaków :)

 • Przedszkolaki na balu karnawałowym
  09.02.2019

  8 lutego. w naszym Przedszkolu odbył się długo oczekiwany Bal Karnawałowy. Udział wzięli księżniczki, syrenki, komandosi, policjanci, strażacy a nawet lekarze. Nie sposób zliczyć tych wszystkich postaci. Tańce, hulańce, wesołe zabawy oraz konkursy trwały do godzin przedpołudniowych. Po wspólnej zabawie wszyscy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek i ciepły obiadek. Wielkie podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów na ten wyjątkowy bal.

 • Zabawa Karnawałowa 2019
  09.02.2019

  Karnawał to miła, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 8 lutego w naszej szkole pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

   
   
 • Do Betlejem nie jest tak daleko...
  21.12.2018

  A do Betlejem nie jest tak daleko... 
  Ono jest na odległość ludzkiego serca,
  na odległość otwartych szeroko ramion,
  na odległość dłoni otwartej.
  Betlejem jest blisko. Każdego dnia możesz tu dojść.
  Jasełka w wykonaniu uczniów klasy IIIa gimnazjum

 • Urodziny Niepodległej
  19.11.2018

  Piątek 9 llstopada, dzień pełen radosnego świętowania 💯 rocznicy powrotu naszej Ojczyzny na mapy świata :). Najpierw uroczyste odśpiewanie 4 zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób duchowo łączyliśmy się z uczniami wszystkich polskich szkół w kraju i wielu za granicą. Później piękne popisy uczniów klas IV i V, których wspierali gimnazjaliści. A wszystko pod czujnym okiem pań Bożeny Babicz, Ewy Wohlert i Izabeli Janeczek. 

  #RekordDlaNiepodległej#KiedyMyŻyjemy#PL100

 • Niezwykły pontyfikat
  22.10.2018

  "NIezwykły pontyfikat" - pod takim hasłem przebiegał XII Międzyszkolny Konkurs Papieski. W finale konkursu, który odbył się 19 października w pelplińskiej Jedynce, zmierzyło się czterdzieści troje uczniów pelplińskich szkół. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych prezentując bardzo wyrównany i bardzo wysoki poziom wiedzy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 22 października, w czasie obchodów Dnia Patrona Szkoły nr 1. Konkurs objęli swoim patronatem pani dyrektor Lucyna Bielińska oraz ksiądz infułat Tadeusz Brzeziński. Ksiądz Proboszcz jest też fundatorem konkursowych nagród za co bardzo dziękujemy!

  Wyniki konkursu w kategorii klasy IV - VI sp
   I miejsce - Marianna Pauch SP nr 2
  II miejsce - Faustyna Klin, Kinga Bauer, Julia Puchowska SP nr 2 oraz Lena Pestka SP nr 1
  III miejsce - Wiktoria Patej SP nr 1 oraz Amelia Jóźwiak SP nr 2

  Wyniki konkursu w kategorii kl. VII - VIII sp i gimnazjum
  I miejsce - Daria Kotowska Gim nr 1 oraz Zofia Żebrowska SP nr 2
  II miejsce - Agata Toporowska Gim nr 2
  III miejsce - Weronika Huebner SP nr 2 oraz Paula Kocur Gim nr 1

 • Obchody Dni Patrona Szkoły
  22.10.2018

  Przez tydzień uczniowie Jedynki skupiali swoją uwagę na osobie świętego Patrona. Od 16 października w czasie różnych lekcji oraz poza nimi staraliśmy się poznać życie i nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II. Podsumowaniem naszych działań były uroczystości przypadające na dzień, który 40 lat temu był początkiem pontyfikatu papieża, a od czasu jego beatyfikacji jest liturgicznym wspomnieniem świętego Jana Pawła II. W czasie tego tygodnia uczniowie przygotowali gazetki o patronie, brali udział w konkursach oraz wkopali kapsułę czasu, w której umieścili swoje przemyślenia, podziękowania i prośby. Później miał miejsce uroczysty koncert na cześć Jana Pawła II. Koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły przygotowały panie Agata Hoduń, Aleksandra Szynalewska oraz Alicja Watkowska.  Na zakończenie obchodów cała społeczność szkoły uczestniczyła we  mszy św. jaką w naszej intencji odprawił ksiądz proboszcz Tedeusz Brzeiński. Ostatnim akcentem tego dnia było rozstrzygnięcie XII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy oświętym Janie Pawle II

 • Obchody Dnia Edukacji Narodowej
  12.10.2018

  12 października uczniowie klas 4 a oraz 5 a wraz z wychowawczyniami: p. Anią Sak i p. Bożeną Babicz uczcili tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej, dzień szczególny- święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. Uroczysta akademia była formą lirycznego, a czasem żartobliwego podziękowania nauczycielom za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc i umysłów, bo jak pięknie napisał C. K. Norwid ,,Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce".
  Życzymy całej szkolnej społeczności wytrwałości w dążeniu do wiedzy, takiej radości, przy której smutek zamiera, pragnień tak czystych, od których niebo błękitnieje, a nade wszystko prostej ścieżki w gąszczu codzienności. 
  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

 • Pasowanie na Ucznia
  12.10.2018

  12 października najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Pelplinie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

 • Śladami świętego Patrona
  12.10.2018

  11 października młodzież pelplińskiej „Jedynki” uczestniczyła w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Od lat w spotkaniach tych  uczestniczą uczniowie najstarszych. Uczniowie ci mają okazję poznać bliżej nauczanie swojego świętego Patrona, ale także w sposób szczególny powierzyć Matce Bożej swoje przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym roku pojechało aż 42 osoby. Byli to uczniowie klas III Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II oraz uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II. Dla niektórych była to pierwsza okazja, żeby modlić się na Jasnej Górze. Nasza droga do Częstochowy wiodła przez Wadowice, Kraków i Tarnowskie Góry, więc mieliśmy okazję pokonać szlak wiodący śladami życia naszego Patrona. Każde z tych miejsc zrobiło na nas wielkie wrażenie. Od domu rodzinnego Karola Wojtyły, który mieści się w cieniu kościoła z widokiem na słynny zegar słoneczny przypominający, że czas mija bezpowrotnie i nie wolno go marnować, po sanktuarium Jana Pawła II na Łagiewnikach, gdzie mogliśmy na własne oczy zobaczyć szczególną relikwię – sutannę jaką Ojciec Święty miał na sobie w dniu zamachu na jego życie i nasączoną jego krwią. Grupą opiekowali się wychowawcy klas: p. Izabela Janeczek, p. Brygida Rojek i p. Anna Szczygeł oraz katecheta ks. Grzegorz Miotk.

 • Bezpieczeństwo to rozwaga
  11.09.2018

  Bezpieczeństwo to rozwaga – spotkanie uczniów klasy II a z funkcjonariuszem policji

  W ramach cyklu zajęć poświęconych bezpieczeństwu, we wtorek 11 września 2018 r. uczniowie klasy II a udali się na posterunek policji w Pelplinie. Spotkanie dzieci z dzielnicowym asp. Arkadiuszem Grenc zostało poświęcone przypomnieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto uczniowie mieli możliwość poznać miejsce pracy oraz obowiązki policjanta. Podczas spotkania z funkcjonariuszem pelplińskiej policji dzieci mogły utrwalić dotychczasową wiedzę na temat zasad poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię, kierowania się sygnalizacją świetlną, rodzajów znaków drogowych czy obowiązku używania elementów odblaskowych.

  Serdecznie dziękujemy za gościnne przyjęcie w pelplińskim komisariacie policji. To niezwykle cenne i przydatne doświadczenie dla naszych podopiecznych.

  A. B.-W.

   

 • Absolwenci Gimnazjum rocznik 2018
  21.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Absolwenci Gimnazjum rocznik 2018.

 • Msza na zakończenie gimnazjum
  20.06.2018

  Absolwenci pelplińskich gimnazjów uroczyste pożegnanie ze swoimi szkołami rozpoczęli od wspólnej Eucharystii, którą w ich intencji sprawował ks. Proboszcz Tadeusz Brzeziński. Tradycyjnie Uczniom towarzyszyli Dyrektorzy Szkół, ich Wychowawcy, Katecheci, Nauczyciele i Rodzice.

 • Wycieczka do Rulewa
  15.06.2018

  Kończy się rok szkolny, oceny wystawione więc czas na szkolne wycieczki :) Gimnazjaliści z klas IIa i IIIa wybrali aktywny wypoczynek w malowniczo usytuowanym parku linowy Hanza Pałac w Rulewie. Znalazły się tam wyzwania zarówno dla wymagających i żądnych wrażeń, jak i dla tych, którzy pojechali tam zmierzyć się ze swoimi lękami. Wielki park, pełen pięknych, starych drzew, cisza spokój, sprzyjająca pogoda i mile towarzystwo... Dzień pełen niezapomnianych wrażeń! Niektórzy już planują powtórkę w przyszłym roku :)

 • Żegnamy Przedszkole
  13.06.2018

  Sześciolatki pięknym przedstawieniem pożegnały się z Przedszkolem... Po wakacjach przekroczą już szkolne progi. Powodzenia!

 • XI Parafialny Konkurs Biblijny
  12.06.2018

  XI Parafialny Konkurs Biblijny za nami. 

  Już po raz jedenasty miłośnicy Biblii stanęli w turniejowe szranki. Tak jak w ubiegłych latach uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Tegoroczna edycja skupiła uwagę uczestników na przypowieściach z Ewangelii wg św. Łukasza. 

  Szczególną atrakcją tego konkursu są... desery lodowe fundowane przez księdza Proboszcza, które umilają uczestnikom oczekiwanie na rozstrzygniecie i ogłoszenie wyników. Wspólna wyprawa na lody jest też doskonałą okazją do integracji uczestników 🙂 

  Wyniki konkursu w kategorii klasy IV-VI szkoły podstawowej 

  I miejsce – Weronika Huebner SP nr 2 

  II miejsce – Wiktoria Laszczyk SP nr 1 

  III miejsce – Celina Leszczyńska SP nr 1 oraz Faustyna Klin SP nr 2 

   

  Wyniki w kategorii klasy VII szkoły Podstawowej oraz klasy gimnazjalne 

  I miejsce – Daria Gajos Gim nr 1  

  II miejsce – Julia Kuczkowska GIm nr 2 

  III miejsce – Agnieszka Habas Gim nr 1 oraz Agata Toporowska Gim nr 2 

 • Mali olimpijczycy
  07.06.2018

  Przedszkolaki z Miasta i Gminy Pelplin, po raz kolejny miały okazję przeżyć swoje wielkie sportowe święto. Gminny Turniej Rekreacyjno - Sportowy już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły, a wtym roku odbył się po raz pierwszy na odnowionej sali gimnastycznej. Po raz pierwszy rywalizacji młodych sportowców mogło przygladac się aż tak wielu kibiców. Doping, jaki słychać było na sali w niczym nie ustępował rozgrywkom poważnej, dorosłej ligi :D
  Wkrótce nieco więcej szczegółów.

 • XXII Turniej Matematyczny Pelplin - Gniew
  06.06.2018

  W srodę 6 czerwca nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w wielkim matematycznym święcie. Tegoroczna edycja turnieju odbyła się w Gniewie, a pelplińską drużynę, oprócz naszych gimnazjalistów, reprezentowali uczniowie ze szkoły nr 2 w Pelplinie oraz szkoły w Rajkowach. W tym roku puchar znów trafił do Pelplina i to przy dużym udziale naszych uczniów :)

  Najlepiszy wynik uzyskała Paula Kocur z klasy IIb. Na drugim miejscu znalazły się Klaudia Jaworska z klasy IIa oraz Oliwia Grudnowska z klasy IIb. Łukasz Ciesielski z klasy IIa stanał na trzecim stopniu podium. Gratulujemy zwycieżczyniom, całej naszej drużynie oraz pani Alicji Habas :)

 • W poszukiwaniu Diabelskiego Kamienia
  30.04.2018

  30 kwietnia w ramach projektu szukaliśmy Diabelskiego Kamienia.
  Piękna pogoda i dobre humory sprawiły, że był to bardzo udany dzień.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie
  ul. Sambora 5a
  83-130 Pelplin
 • 58 536 17 68

W obiektywie