Nawigacja

 • Niezwykły pontyfikat
  22.10.2018

  "NIezwykły pontyfikat" - pod takim hasłem przebiegał XII Międzyszkolny Konkurs Papieski. W finale konkursu, który odbył się 19 października w pelplińskiej Jedynce, zmierzyło się czterdzieści troje uczniów pelplińskich szkół. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych prezentując bardzo wyrównany i bardzo wysoki poziom wiedzy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 22 października, w czasie obchodów Dnia Patrona Szkoły nr 1. Konkurs objęli swoim patronatem pani dyrektor Lucyna Bielińska oraz ksiądz infułat Tadeusz Brzeziński. Ksiądz Proboszcz jest też fundatorem konkursowych nagród za co bardzo dziękujemy!

  Wyniki konkursu w kategorii klasy IV - VI sp
   I miejsce - Marianna Pauch SP nr 2
  II miejsce - Faustyna Klin, Kinga Bauer, Julia Puchowska SP nr 2 oraz Lena Pestka SP nr 1
  III miejsce - Wiktoria Patej SP nr 1 oraz Amelia Jóźwiak SP nr 2

  Wyniki konkursu w kategorii kl. VII - VIII sp i gimnazjum
  I miejsce - Daria Kotowska Gim nr 1 oraz Zofia Żebrowska SP nr 2
  II miejsce - Agata Toporowska Gim nr 2
  III miejsce - Weronika Huebner SP nr 2 oraz Paula Kocur Gim nr 1

 • Obchody Dni Patrona Szkoły
  22.10.2018

  Przez tydzień uczniowie Jedynki skupiali swoją uwagę na osobie świętego Patrona. Od 16 października w czasie różnych lekcji oraz poza nimi staraliśmy się poznać życie i nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II. Podsumowaniem naszych działań były uroczystości przypadające na dzień, który 40 lat temu był początkiem pontyfikatu papieża, a od czasu jego beatyfikacji jest liturgicznym wspomnieniem świętego Jana Pawła II. W czasie tego tygodnia uczniowie przygotowali gazetki o patronie, brali udział w konkursach oraz wkopali kapsułę czasu, w której umieścili swoje przemyślenia, podziękowania i prośby. Później miał miejsce uroczysty koncert na cześć Jana Pawła II. Koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły przygotowały panie Agata Hoduń, Aleksandra Szynalewska oraz Alicja Watkowska.  Na zakończenie obchodów cała społeczność szkoły uczestniczyła we  mszy św. jaką w naszej intencji odprawił ksiądz proboszcz Tedeusz Brzeiński. Ostatnim akcentem tego dnia było rozstrzygnięcie XII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy oświętym Janie Pawle II

 • Obchody Dnia Edukacji Narodowej
  12.10.2018

  12 października uczniowie klas 4 a oraz 5 a wraz z wychowawczyniami: p. Anią Sak i p. Bożeną Babicz uczcili tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej, dzień szczególny- święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. Uroczysta akademia była formą lirycznego, a czasem żartobliwego podziękowania nauczycielom za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc i umysłów, bo jak pięknie napisał C. K. Norwid ,,Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce".
  Życzymy całej szkolnej społeczności wytrwałości w dążeniu do wiedzy, takiej radości, przy której smutek zamiera, pragnień tak czystych, od których niebo błękitnieje, a nade wszystko prostej ścieżki w gąszczu codzienności. 
  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

 • Pasowanie na Ucznia
  12.10.2018

  12 października najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Pelplinie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

 • Śladami świętego Patrona
  12.10.2018

  11 października młodzież pelplińskiej „Jedynki” uczestniczyła w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Od lat w spotkaniach tych  uczestniczą uczniowie najstarszych. Uczniowie ci mają okazję poznać bliżej nauczanie swojego świętego Patrona, ale także w sposób szczególny powierzyć Matce Bożej swoje przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym roku pojechało aż 42 osoby. Byli to uczniowie klas III Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II oraz uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II. Dla niektórych była to pierwsza okazja, żeby modlić się na Jasnej Górze. Nasza droga do Częstochowy wiodła przez Wadowice, Kraków i Tarnowskie Góry, więc mieliśmy okazję pokonać szlak wiodący śladami życia naszego Patrona. Każde z tych miejsc zrobiło na nas wielkie wrażenie. Od domu rodzinnego Karola Wojtyły, który mieści się w cieniu kościoła z widokiem na słynny zegar słoneczny przypominający, że czas mija bezpowrotnie i nie wolno go marnować, po sanktuarium Jana Pawła II na Łagiewnikach, gdzie mogliśmy na własne oczy zobaczyć szczególną relikwię – sutannę jaką Ojciec Święty miał na sobie w dniu zamachu na jego życie i nasączoną jego krwią. Grupą opiekowali się wychowawcy klas: p. Izabela Janeczek, p. Brygida Rojek i p. Anna Szczygeł oraz katecheta ks. Grzegorz Miotk.

 • Bezpieczeństwo to rozwaga
  11.09.2018

  Bezpieczeństwo to rozwaga – spotkanie uczniów klasy II a z funkcjonariuszem policji

  W ramach cyklu zajęć poświęconych bezpieczeństwu, we wtorek 11 września 2018 r. uczniowie klasy II a udali się na posterunek policji w Pelplinie. Spotkanie dzieci z dzielnicowym asp. Arkadiuszem Grenc zostało poświęcone przypomnieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto uczniowie mieli możliwość poznać miejsce pracy oraz obowiązki policjanta. Podczas spotkania z funkcjonariuszem pelplińskiej policji dzieci mogły utrwalić dotychczasową wiedzę na temat zasad poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię, kierowania się sygnalizacją świetlną, rodzajów znaków drogowych czy obowiązku używania elementów odblaskowych.

  Serdecznie dziękujemy za gościnne przyjęcie w pelplińskim komisariacie policji. To niezwykle cenne i przydatne doświadczenie dla naszych podopiecznych.

  A. B.-W.

   

 • Absolwenci Gimnazjum rocznik 2018
  21.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Absolwenci Gimnazjum rocznik 2018.

 • Msza na zakończenie gimnazjum
  20.06.2018

  Absolwenci pelplińskich gimnazjów uroczyste pożegnanie ze swoimi szkołami rozpoczęli od wspólnej Eucharystii, którą w ich intencji sprawował ks. Proboszcz Tadeusz Brzeziński. Tradycyjnie Uczniom towarzyszyli Dyrektorzy Szkół, ich Wychowawcy, Katecheci, Nauczyciele i Rodzice.

 • Wycieczka do Rulewa
  15.06.2018

  Kończy się rok szkolny, oceny wystawione więc czas na szkolne wycieczki :) Gimnazjaliści z klas IIa i IIIa wybrali aktywny wypoczynek w malowniczo usytuowanym parku linowy Hanza Pałac w Rulewie. Znalazły się tam wyzwania zarówno dla wymagających i żądnych wrażeń, jak i dla tych, którzy pojechali tam zmierzyć się ze swoimi lękami. Wielki park, pełen pięknych, starych drzew, cisza spokój, sprzyjająca pogoda i mile towarzystwo... Dzień pełen niezapomnianych wrażeń! Niektórzy już planują powtórkę w przyszłym roku :)

 • Żegnamy Przedszkole
  13.06.2018

  Sześciolatki pięknym przedstawieniem pożegnały się z Przedszkolem... Po wakacjach przekroczą już szkolne progi. Powodzenia!

 • XI Parafialny Konkurs Biblijny
  12.06.2018

  XI Parafialny Konkurs Biblijny za nami. 

  Już po raz jedenasty miłośnicy Biblii stanęli w turniejowe szranki. Tak jak w ubiegłych latach uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Tegoroczna edycja skupiła uwagę uczestników na przypowieściach z Ewangelii wg św. Łukasza. 

  Szczególną atrakcją tego konkursu są... desery lodowe fundowane przez księdza Proboszcza, które umilają uczestnikom oczekiwanie na rozstrzygniecie i ogłoszenie wyników. Wspólna wyprawa na lody jest też doskonałą okazją do integracji uczestników 🙂 

  Wyniki konkursu w kategorii klasy IV-VI szkoły podstawowej 

  I miejsce – Weronika Huebner SP nr 2 

  II miejsce – Wiktoria Laszczyk SP nr 1 

  III miejsce – Celina Leszczyńska SP nr 1 oraz Faustyna Klin SP nr 2 

   

  Wyniki w kategorii klasy VII szkoły Podstawowej oraz klasy gimnazjalne 

  I miejsce – Daria Gajos Gim nr 1  

  II miejsce – Julia Kuczkowska GIm nr 2 

  III miejsce – Agnieszka Habas Gim nr 1 oraz Agata Toporowska Gim nr 2 

 • Mali olimpijczycy
  07.06.2018

  Przedszkolaki z Miasta i Gminy Pelplin, po raz kolejny miały okazję przeżyć swoje wielkie sportowe święto. Gminny Turniej Rekreacyjno - Sportowy już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły, a wtym roku odbył się po raz pierwszy na odnowionej sali gimnastycznej. Po raz pierwszy rywalizacji młodych sportowców mogło przygladac się aż tak wielu kibiców. Doping, jaki słychać było na sali w niczym nie ustępował rozgrywkom poważnej, dorosłej ligi :D
  Wkrótce nieco więcej szczegółów.

 • XXII Turniej Matematyczny Pelplin - Gniew
  06.06.2018

  W srodę 6 czerwca nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w wielkim matematycznym święcie. Tegoroczna edycja turnieju odbyła się w Gniewie, a pelplińską drużynę, oprócz naszych gimnazjalistów, reprezentowali uczniowie ze szkoły nr 2 w Pelplinie oraz szkoły w Rajkowach. W tym roku puchar znów trafił do Pelplina i to przy dużym udziale naszych uczniów :)

  Najlepiszy wynik uzyskała Paula Kocur z klasy IIb. Na drugim miejscu znalazły się Klaudia Jaworska z klasy IIa oraz Oliwia Grudnowska z klasy IIb. Łukasz Ciesielski z klasy IIa stanał na trzecim stopniu podium. Gratulujemy zwycieżczyniom, całej naszej drużynie oraz pani Alicji Habas :)

 • W poszukiwaniu Diabelskiego Kamienia
  30.04.2018

  30 kwietnia w ramach projektu szukaliśmy Diabelskiego Kamienia.
  Piękna pogoda i dobre humory sprawiły, że był to bardzo udany dzień.

 • Zdrowo na wiosnę
  27.04.2018

  Koniec tygodnia w naszej szkole upłynął pod hasłem "Zdrowy styl życia". Samorząd Uczniowski przygotował smaczne i zdrowe przekąski. Można też było sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówki o tematyce prozdrowotnej. Dziękuję wszystkim za duże zaangażowanie.

 • Teatr Gargulec w przedszkolu
  24.04.2018

  24 kwietnia 2018 roku Przedszkole "Jedyneczka" odwiedził Teatr Gargulec. Wystawił spektakl pt.: "Zaczarowany Koszyk". W wesołą podróż zabrała nas babcia Danusia z krasnoludkiem, którzy gościli u siebie kotka Mruczka, pieska Azorka oraz małą myszkę. Ich psikusy rozbawiały całą publiczność. Zarówno dzieci jak i wychowawcy grup przeżyli wspaniałą i niezapomnianą przygodę.

 • Uroczyste otwarcie zmodernizowanej hali sportowej
  18.04.2018

  Nadszedł wreszcie długo wyczekiwany dzień uroczystego otwarcia odnowionej hali sportowej. W słoneczny środowy  poranek 18 kwietnia przybyła tu cała społeczność naszej Jedynki, zaproszeni goście ,a wśród nich oczywiście ci, którzy pomogli nam w realizacji marzenia o pięknej odnowionej hali sportowej. Mieliśmy zaszczyt gościć  Jego Ekscelencję Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasynę, który poświęcił salę, Pana Jarosława Stawiarskiego - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pana Kazimierza Smolińskiego - Posła na Sejm RP, Księdza Infułata Tadeusza Brzezińskiego, Pana Zbigniewa Zgodę - Wicestarostę Powiatu Tczewskiego Pana Tomasza Czerwińskiego - Kierownika Referatu Społecznego i Promocji, Panią Mirosławę Sielską - Inspektora ds. Inwestycji, Pana Krzysztofa Adamczyka - Kierownika Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej, specjalistów branży budowlanej, elektrycznej, sanitarnej, którzy tworzyli ten obiekt. Wszystkich przywitał gospodarz uroczystości  Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Pan Patryk Demski oraz nasza Pani Dyrektor Lucyna Bielińska. Podczas wystąpień wyrażano radość z osiągnięcia tak pięknego celu, składano podziękowania wszystkim, którzy się do tego przyczynili i wyrażano nadzieję, że dzięki nowoczesnej, pięknej hali młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje sportowe talenty, realizować pasje, że wszyscy będziemy mogli przeżywać tu wiele wspaniałych emocji i cieszyć się z sukcesów naszych młodych sportowców.   Uroczystość uświetniły występem nasze jedynkowe „Modraki”. Ogromny aplauz wzbudziły pokazy sportowców, którzy zaprezentowali swoje umiejętności we fragmentach treningów. Wystąpili koszykarze KS Deka Jedynka Pelplin, najmłodsi piłkarze Klubu „Wierzyca” Pelplin i Akademii Piłkarskiej „Rąbała” Jedynka Pelplin. Zachwycili też niezwykłą sprawnością i umiejętnościami  członkowie Klubu Sportowego „Bloczek Team”, prowadzonego przez absolwenta Jedynki, znanego zapaśnika, Adama Bloka.  Podziw wzbudził występ nowo powstałego zespołu cheerleaderek, który tworzą nasze uczennice. Podczas prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Panią Annę Szczygeł przypomnieliśmy sobie historię naszej sali gimnastycznej, jej otwarcie, lata zwykłych sportowych zajęć, niezwykłe pełne emocji wydarzenia, jakie miały tu miejsce aż do momentu pożaru, który wybuchł podczas remontu... Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Dziś, dzięki wielkiemu zaangażowaniu wspaniałych ludzi, z Panem Burmistrzem i naszą Panią Dyrektor na czele, możemy na nowo cieszyć się tym miejscem.

 • Niwzwykła lekcja historii
  13.04.2018

  13 kwietnia uczniowie klas VII sp oraz IIb gimnazjum uczestniczyli na zaproszenie pani poseł Anny Fotygi w uroczystej gali rozdania nagród przyznanych w konkursie plastycznym „150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego”. Gala odbyła się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Ważnym momentem gali był porywający wykład Dyrektora Gdańskiego oddziału IPN prof. dr hab. Mirosława Golona poświęcony roli jaką Józef Piłsudski odegrał w procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości. 
  Korzystając z pobytu w tak ważnym historycznie miejscu uczniowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć kawałek najnowszej historii Polski. Mogli przeczytać 21 postulatów strajkowych, przejść przez historyczną Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej oraz zatrzymać się na chwilę zadumy pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970.

 • Katyń - ocalić od zapomnienia
  10.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Katyń - ocalić od zapomnienia.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie
  ul. Sambora 5a
  83-130 Pelplin
 • 58 536 17 68

W obiektywie